17

Tuesday, July

Mieszkania nowe Kraków Bronowice i nowe mieszkania Poznań

Kowalstwo artystyczne
 /  /  /  / Kowalstwo artystyczne
Kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

O czym pamiętać jako kowal artystyczny?

Niektórym początkującym kowalom wydaje się, że przeskok z kowalstwa tradycyjnego na artystyczne jest prosty i niewymagający. Prawda jest jednak inna – obydwie te dyscypliny różnią się od siebie diametralnie i o ile każdy kowal artystyczny jest jednocześnie kowalem tradycyjnym, o tyle nie każdy kowal tradycyjny może zostać kowalem artystycznym.

Kowalstwo artystyczne wymaga stosowania bardziej wyrafinowanych wzorów. Nie chodzi tu oczywiście o przeładowanie każdego wyrobu mieszanką wzornictwa tradycyjnego i nowoczesnego, ale o pewne, właśnie artystyczne wyczucie. Bez względu na to, czy kuje się balustradę, płot, czy okucia do mebli, zawsze należy patrzeć na to jak na dzieło sztuki. Czy każdy kowal jest do tego zdolny? Bynajmniej. Z drugiej strony bycie kowalem artystycznym nie może ograniczać się wyłącznie do uprawiania sztuki. Potrzeba również tego rzemieślniczego zmysłu, który zabezpieczy wyroby przed korozją i który uczyni je najbardziej funkcjonalnymi. Podsumowując więc, kowalstwo typu artystycznego jest trudną dyscypliną.

źródło: http://odzywki-diety.pl

About the author:

Related posts
Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, Primacon taśmy transportowe, Dębki kalendarz imprez 2016, salon kosmetyczny N25, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, laweta Golub-Dobrzyń, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych