17

Tuesday, July

Mieszkania nowe Kraków Bronowice i nowe mieszkania Poznań

Wentylacja grawitacyjna
 /  /  /  / Wentylacja grawitacyjna
Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Wentylacja grawitacyjna – co to jest?

Wentylacja grawitacyjna działa dzięki ruchowi powietrza, który jest wywołany różnicą jego gęstości i ciśnienia, jest to tak zwana konwencja. Wentylacja grawitacyjna funkcjonuje dobrze jeśli chłodniejsze (czyli cięższe) powietrze ma którędy napływać z zewnątrz. Natomiast o wyższej temperaturze, ciepłe (czyli lżejsze, o mniejszej gęstości) powietrze unosi się ku górze i wydostaje się pionowym kanałem wentylacyjnym. Aby usprawnić ten ruch stawia się komin, który posiada właśnie kanały wentylacyjne. W kanałach powstaje tzw. ciąg, zaznaczyć należy, że ciepłe powietrze nie jest wysysane na zewnątrz, ale wypychane przez zimne, chłodne, które napływa do pomieszczenia przez nawiewniki.
Taka wentylacja nie wymaga zastosowania żadnych urządzeń elektrycznych i jest niezwykle prosta w działaniu. Niestety jej wadą jest nierównomierne działanie. Wentylacja grawitacyjna funkcjonuje dobrze jeśli jest odpowiednia temperatura na zewnątrz, jak i w środku pomieszczenia. Niestety często latem sytuacja się odwraca i ciepłe powietrze wlatuje do domu, a zużyte przedostaje się do innych pomieszczeń.

źródło: http://porownywarka-pozyczek24.pl

About the author:

Related posts
sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, okna antywłamaniowe Radom Puławy, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Lampa wisząca Spinner LED, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, tanie taxi ketrzyn, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, Umywalka Simas Arcade 90x56cm AR864